5 טיפים לעיצוב הבית שידהים את החברים שלכם

עיצוב בית הפך לנושא שיותר ויותר ישראלים לוקחים ברצינות בשנים האחרונות, כאשר לצד טרנדים עולמיים והיכולת לשתף רעיונות ברשתות החברתיות – חלל הפנים הישראלי אשר נחשב בעבר לצנוע יחסית לעומת שאר העולם המערבי מקבל כיום יותר מאיי פעם תשומת לב ומשאבים על מנת להפוך אותו לשומט לסתות.

לכן, במאמר הקרוב נעסוק בטיפים לעיצוב בעזרת פריטים שונים הנכנסים לקטגוריית טקסטיל לבית שיאפשרו גם לכם להרשים וליהנות מהבית שלכם בצורה שלא חשבתם עליה קודם.

כריות – מפתיע קל וזול

בהמשך לכך, אחת האפשרויות הנוחות והפשוטות ביותר שעומדות לטובת מי שמעוניין לגוון ולחדש את חלל הפנים שלו הוא רכישת כריות נוי חדשות אחת לתקופה ו/או החלפה של ציפוי הכריות הנוכחי. היתרון המרכזי בכריות פרט להיותן נוחות ונעימות, הן שמדובר באמצעי זול מאוד יחסית לעומת רהיטים אחרים, כמו גם כי אפשר להחליף את הציפה שלהן אחת לתקופה ובכך לתת תחושה שמדובר בפריט נוי חדש לחלוטין – גם הכרית הזאת אתכם כבר שנים רבות.

השתמשו בכוחו של הצבע

בנוסף, צביעה מחדש של חלל הפנים בבית יכולה לשנות דרמטית את האווירה והווי שקיים בו, כאשר מעטים מדי הישראלים שבאמת העזו לצעוד לתוך כל מה שבית צבוע יכול לאפשר. כלומר, ידוע ממזמן כי לגווני הצבע יש השפעה רבה על תחושת הצפיפות או המרחב במבנה, כאשר צבעים בהירים נוטים לתת תחושה של שפע או מרחבים עצומים, כאשר מנגד צבעים כהים מעוררים תחושות צפיפות מסוימות.

לעומת זאת, כיום נדיר עד לא קיים לראות חלל פנים אשר באמת צבוע בצבעים מהפכניים מבפנים, כאשר הבחירה הנכונה ומציאת איזון שעובד עם האופי שלכם והרהיטים והחפצים שיש לכם במבנה יכולים להבדיל אתכם בצורה חד משמעית מן הכלל ולהפוך את הבית שלכם לכזה שלא שוכחים בקלות.

טיפים לעיצוב הבית

אל תתביישו לפנות לאיש מקצוע!

כמו כן, כשזה נוגע לעיצוב פנים מרבית הישראלים מעדיפים להתמודד עם גודל המשימה בעצמם ולא לפנות לעזרה חיצונית כדוגמת יועץ/ת צביעה ו/או מעצב/ת פנים. לעומת זאת, בשל העובדה שעיצוב פנים היא תורה בפני עצמה אשר יכולה להגיע אף לכדי אמנות, מומלץ במיוחד לערב אנשי מקצוע שכאלו לפני שמקבלים החלטות או עושים צעדים שקשורים לחלל האישי ביותר שלנו – הבית הפרטי שלנו.

פנייה חיצונית לסיוע אמנם צפויה לייקר במעט את התהליך, אך היא תבטיח לכם שתשיגו את מטרתכם הראשונית ולא תבזבזו הון על עיצוב שלא רציתם בו או שלא מתיישב נכון עם כלל האלמנטים בבית – כפי שקורה לרבים.

פרטים קטנים לא חייבים להישאר קטנים

עוד דרך מעניינת להפיק את המרב מהבית שלכם דרך עיצוב הפנים שלו היא באמצעות העצמת גודלו של מאפיין מסוים בחלל הפנים, כאשר הענקת משקל עודף לאלמנט אחד מעצימה אותו באופן שמעורר מחשבה ולפעמים חיבור או הערכה ליצירתיות של בעלי הבית.

כלומר, באמצעות הפיכתו של קיר אחד למרכז החדר, או בחירה בגופי תאורה סוריאליסטיים כמנורות, ניתן למעשה לתת תחושה שאתם גרים בתוך מוזיאון לאומנות מודרנית וכזה שנמלט מהחד גוניות המשמימה של מרבית הבתים השבלוניים בישראל.

כמו כן, כדי להיחשף ולבצע את אותה בחירה בטוב טעם ומבלי להרים גבות בהיבט השלילי של המונח, מומלצת שבעתיים הפנייה לאיש מקצוע כפי שהוזכרה טרם לכן לפני שתצאו למהלך שאפתני שכזה.

צמחים צמחים ועוד פעם צמחים

טרנד הירוק נכנס לחיינו בראשית העשור האחרון, כאשר יותר ויותר אנשים בחרו למקם במגוון חללים בביתם צמחים ירוקים בגדלים משתנים כאמירה אומנותית שמשלבת הן בריאות והן עיצוב.

כלומר, פרט לכך שמחקרים כבר הוכיחו את תרומתם המשמעותית של צמחים לבריאות הנפש והגוף של דיירים שגרים במחיצתם, מדובר גם בטרנד אופנתי שמעיד על יושבי הבית ועל חיבתם לחברינו הירקרקים, כאשר מדובר בדרך זולה מקורית וחיננית במיוחד.

בנוסף, גם כאן מומלץ לבצע מעט מחקר לפני שתמהרו למשתלה הקרובה לביתכם כדי לרכוש שתילים ללא הבחנה, כאשר בהתאם לזמן הפנוי שלכם ולידע שלכם בתחום נכון להתאים את סוג הצמחים בהתאם למשך הטיפול שהם דורשים, והאם הם יכולים לגדול בנחת בביתכם בהתאם לתאורה או לאורח חייכם.

עיצוב פנים כחומר ביד היוצר – והפעם היוצר הוא אתם

עיצוב פנים הוא מיוחד ומרגש בעיקר בגלל שהוא מאפשר לכל אחד מאיתנו להכניס מאפיינים והיבטים שונים מחיינו האישיים לתוך המבנה בו אנו גרים, בעודנו הופכים קירות בטון לכדי מוזיאון פרטי שמעיד לכל מי אנחנו ומה אנחנו.

מנגד, לא כולם התברכו ביכולת לעצב את ביתם בקלות ובאופן שקורץ לקהל הרחב, כאשר לאור זאת מומלצת השקעה מחשבה ניכרת אודות האופן בו מתבצע אותו עיצוב, כמו גם במי נכון להיעזר במסגרתו כדי להבטיח שהתוצאה תצדיק את עצמה, ושתזכו לבית נעים ומתאים לאופייכם על פני מי מנוחות.

להלן פריטים נוספים שניתן לרכוש על מנת לעצב את הבית:

מראת קש

וילונות

מבשמי ריח

כיסויי מיטה

[ratemypost]
מאמרים נוספים